Який порядок реєстрації ТОВ в Україні?
Наразі відкрити товариство з обмеженою відповідальністю в Україні стало простіше та доступніше. Незважаючи на те, що зміни у законодавстві значно спростили реєстраційний процес, загалом таку процедуру назвати легкою не можна.Потрібно вирішити низку організаційних питань, підготувати правильно документи для звернення до державного реєстратора, виконати вимоги чинного законодавства.Щоб зробити все правильно та мінімізувати ризик відмови у проведенні держреєстрації ТОВ, звертайтесь до спеціалістів компанії Barrister, які нададуть повний комплекс юридичних послуг «під ключ», а також забезпечать правове супроводження діяльності господарського товариства.
З чого почати?
Перед підготовкою пакету документів слід проаналізувати інформацію та виконати ряд організаційних заходів:придумати унікальне найменування ТОВ (повне та абревіатуру);
- знайти оптимальну юридичну адресу;визначити розмір статутного капіталу;вибрати відповідно до Класифікатора код економічної діяльності;визначити коло засновників та розміри часток кожного з учасників у статутному капіталі;провести збори учасників ТОВ та скласти протокол про створення нового суб'єкта господарювання;розробити статут та, за необхідності, інші локальні акти.
Що робити далі?
Після виконання вищеописаних дій слід заповнити заяву про проведення реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю та направити пакет документів державному реєстратору.Після надходження документів держреєстратор протягом 24 годин вносить відомості до ЄДР (за наявності законних підстав відмовляє в реєстрації).Результатом реєстрації юридичної особи стане отримання витягу з Єдиного державного реєстру, який може отримати представник за довіреністю, засновник чи директор.Як правило, автоматично державний реєстратор передає відомості до податкових органів, статистики, пенсійного фонду.
Що робити після реєстрації?
Після проведення державної реєстрації ТОВ суб'єкту господарювання необхідно:
- відкрити корпоративний рахунок у банку;виготовити друк (штамп) – це необов'язкова вимога;стати на облік у податковій службі.
- Залежно від специфіки економічної діяльності може знадобитися виконання інших дій для повноцінної, легальної роботи юридичної особи. За детальною консультацією та практичною допомогою краще звертатися до фахівців у галузі юриспруденції.