Малим виробникам вина спростили умови ліцензування
18 квітня 2018 р. Президент підписав Закон щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв
Встановлено вимоги до матеріально-технічної бази малих виробництв виноробної продукції. Також винороби, які виробляють вино з власного винограду, тепер зможуть отримати ліцензію на виробництво без проходження атестації, але за умови відповідності матеріально-технічної бази вимогам законодавства для малих виробництв виноробної продукції.
Відповідний Закон «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розвитку виробництва терруарних вин і натуральних медових напоїв» (проект № 6693) підписаний Президентом України 17 квітня. Закон вступає в силу з дня, наступного за днем його опублікування.
Встановлено, що матеріально-технічна база малих виробництв повинна включати:
- земельні ділянки, які належать суб'єкту господарювання на підставі будь-якого речового права, на яких підприємство вирощує плоди, ягоди, виноград, а також розміщує товарну пасіку;
- належать суб'єкту господарювання окремі нежитлові приміщення (цеху, підвали, ангари), призначені для здійснення господарської діяльності;
- власну чи залучену на договірних засадах акредитовану лабораторію, уповноважену на проведення робіт з перевірки якості і безпеки вин виноградних, вин плодово-ягідних, напоїв медових;
- обладнання для виробництва та розливу в споживчу тару вин і напоїв. Повинно бути забезпечено: зважування плодів, ягід, винограду, меду; подрібнення, пресування плодів, ягід, винограду; відстоювання сусла з плодів, ягід, винограду, меду; бродіння сусла з плодів, ягід, винограду, меду і т. д.
Переробку плодів, ягід, винограду, виготовлення, зберігання і обробку виноматеріалів плодово-ягідних, виноградних або медових проводять з використанням типового обладнання і технологічних ємностей, виготовлених з дозволених корозійностійких матеріалів.
Заборонено використання спирту при виробництві суб'єктами господарювання малих виробництв виноробної продукції.
До малих виробництв виноробної продукції належать суб'єкти господарювання, які здійснюють з повним технологічним циклом без додавання спирту виробництво і розлив в споживчу тару вин виноградних, вин плодово-ягідних або напоїв медових в обсязі, що не перевищує 10 тис. Декалітрів на рік, з виноматеріалів виключно власного виробництва (не придбання), отриманих шляхом переробки плодів, ягід, винограду, меду власного виробництва.
Нові марки вин і напоїв стверджує керівник підприємства на підставі висновку:
- Центральної галузевої дегустаційної комісії виноробної промисловості або
- дегустаційної комісії профільного наукової установи або
- дегустаційної комісії галузевої громадської організації.