03110, м. Київ, вул. Солом'янська 3, офіс 103

+38073-305-67-75

(044)333-91-14

Робочий час: 09:00-17:00

Letters@lc-barrister.com.ua

Порушення під час проведення податкових перевірок

Документальні перевірки податкових органів України є одним із найпоширеніших видів податкових перевірок, оскільки під час їх проведення посадові особи контролюючих органів встановлюють чималу кількість податкових правопорушень, за здійснення яких податковим законодавством України передбачається застосування відповідних штрафних санкцій.

Однак посадові особи контролюючих органів не завжди дотримуються встановленої Податковим кодексом України та іншим законодавством процедури призначення і проведення документальних перевірок, у зв'язку з чим платники податків отримують можливість оскаржувати результати проведення документальних перевірок посадовими особами податкових органів, наприклад:

  • через недотримання строків повідомлення платника податків щодо проведення такої перевірки, 

  • недотримання посадовими особами податкових органів термінів їх проведення, 

  • неправильне визначення в податковому повідомленні-рішенні контролюючим органом розміру штрафних санкцій тощо.

Особливості оскарження акту податкової перевірки

Результати перевірки податкових органів можуть бути оскаржені суб’єктом господарювання наступним чином:

  • в досудовій (адміністративній) формі;

  • в судовому порядку.

У тому випадку, якщо, на думку платника податків, контролюючий орган після закінчення будь-якого виду перевірки встановив йому неправильну суму додаткових податкових зобов’язань або прийняв яке-небудь інше рішення, що суперечить чинному законодавству, він має право подати скаргу у вищий контролюючий орган з проханням про перегляд цього рішення. Процедура адміністративного (досудового) оскарження результатів податкової перевірки передбачає подання суб’єктом господарювання у вищий контролюючий орган письмової заяви (скарги), до якої при необхідності, також додаються належним чином завірені копії документів, розрахунків і доказів. Скарга подається протягом 10 робочих днів з моменту вручення керівникові підприємства податкового повідомлення-рішення. Контролюючий орган, що розглядає скаргу платника податків, у свою чергу, зобов’язаний прийняти аргументоване рішення впродовж 20 календарних днів, що слідують за днем її отримання. Після чого відправляє його на адресу суб’єкта господарювання поштою з повідомленням про вручення або надає йому під розписку. Окрім оскарження результатів податкової перевірки у вищому контролюючому органі, платник податків також може опротестувати податкове повідомлення-рішення в суді. Це можна зробити, подавши позов до адміністративного суду за зареєстрованим місцем знаходження позивача або відповідача впродовж:

  • 3 місяців  з дня вручення рішення контролюючого органу за результатами розгляду скарги або

  • 6 місяців з дня звернення до контролюючого органу зі скаргою, якщо рішення не було прийнято або не було надіслано суб’єкту господарювання або

  • 6 місяців з дня, коли суб’єкт господарювання дізнався або міг дізнатися про своє порушене право та не оскаржував податкове повідомлення-рішення в адміністративному порядку.

Процедура оскарження результатів перевірки дає певну перевагу платникові податків. Вона полягає в тому, що, поки триває досудовий або судовий розгляд скарги, сума додатково нарахованих йому податкових зобов’язань вважається неузгодженою, тобто не підлягає до примусового стягнення. Тому, якщо у вас виникла необхідність правильно оформити заперечення на акт податкової перевірки, то з цим завданням прекрасно впорається команда наших спеціалістів.

Юридична компанія «Барістер» допоможе Вам оскаржувати результати проведення  податкових перевірок. Ми збережемо Ваш час і нерви та доб’ємося бажаного результату. У кожній конкретній ситуації ми вивчимо всі обставини справи і надамо правовий аналіз ситуації та можливих шляхів оскарження. 

Вартість послуги Порушення під час проведення податкових перевірок - 3000.00 грн.

Термін виконання - 5 робочих днів

Замовити послугу

Вартість: 3000.00 грн.