11 грудня 2019 року Кабмін прийняв новий Порядок зупинення реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних (далі - Порядок) та Порядок розгляду скарги щодо рішення про відмову в реєстрації податкової накладної/розрахунку коригування в Єдиному реєстрі податкових накладних. Крім того, було затверджено Критерії ризиковості платника податку.
Нові зміни в чинне законодавство мали б навести порядок і надати визначеності та прозорості питанням зупинення реєстрації/відмови в реєстрації податкових накладних, «включення платників до ризикових». Та платники стикнулися з новими викликали та складнощами в подоланні схем податківців.
Зазначаємо, що новий порядок набрав чинності 01 лютого 2020 року. Вже з наступного дня платники податків почали отримувати рішення про відповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податків (далі - Рішення про ризиковість).
Топ найпопулярніших критеріїв, за яким приймалися Рішення про ризиковість комісіями, очолив п.8 Критеріїв ризиковості платника податків - наявна податкова інформація, що визначає ризиковість здійснення господарської операції, зазначеної в поданих для реєстрації податковій накладній/розрахунку коригування.
Важливо, що новий Порядок містить нову форму Рішення про ризиковість. Додано графу «податкова інформація», що заповнюється в разі відповідності п.8 Критеріїв ризиковості платника податку. Тобто, в разі, якщо податкові органи мають інформацію, що визначає ризиковість операції щодо якої складено ПН чи РК - у рішенні має бути вказана така податкова інформація.
Найчастіші формулювання в рішеннях щодо «податкової інформації»:
- підприємство та/чи контрагент задіяні в проведенні ризикових операцій;
- підприємство має ознаки ймовірного «вигодотранспортуючого суб'єкту»;
- невідповідність реалізованих товарів/послуг придбаним;
- підприємство здійснило придбання товару в «ризикового контрагента»;
- переписаний - процитований п.8 з Порядку;
- графа «податкова інформація» незаповнена взагалі або стоїть «-».
Якщо Ви отримали Рішення про віднесення компанії до списку ризикових і не знаєте, що роботи далі? Юридична компанія «БАРІСТЕР» проведе юридичний аналіз та допоможе підготувати пакет документів про невідповідність критеріям ризиковості. Ми збережемо Ваш час і ваші нерви та доб’ємося бажаного результату.