Рада суддів України реагуватиме, відповідно до закону, на випадки відправлення суддями правосуддя без мантії
Рада суддів України реагуватиме, відповідно до закону, на випадки відправлення суддями правосуддя без мантії. Про це зазначив Голова РСУ Олег Ткачук під час конференції "Незалежне відправлення правосуддя-запорука громадської довіри до суду", повідомляє прес-служба РСУ.
Відповідно до статті 16 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", мають чітко визначені символи судової влади - Державний Герб України і Державний Прапор України, а також імператив здійснювати правосуддя у мантії та з нагрудним знаком, зразки яких затверджуються Радою суддів України.
Зокрема, Рішенням Ради суддів України від 16 травня 2003 року було затверджено опис, ескіз та зразок мантій для суддів загальної юрисдикції, а також зразок нагрудного знаку. У цих мантіях судді здійснюють правосуддя і нині.
Як засвідчує моніторинг судових процесів, що його проводять громадські організації, у 88 відсотків випадків суддя здійснює правосуддя у мантії та з нагрудним знаком і це гарний показник. У той же час, не можна вважати припустимим випадки відправлення правосуддя без мантій. Олег Ткачук наголосив, що такі випадки Рада суддів України буде вивчати і реагувати на них відповідно до зак ону.
Як зазначив Олег Ткачук, у нас є випадки, коли одягати мантію не обов'язково. Це стосується вирішення справ у порядку досудового провадження, коли врегулювання спору відбувається за участю судді. Проте, все це не позбавляє мантію глибокого історико-правового і філософського підгрунтя. Голова Ради суддів України, як суддя, який пам'ятає ще ті часи, коли правосуддя здійснювалось суддями без мантій, переконаний, що із введенням суддівської мантії чітко став підкреслюватися той факт, що рішення судді є безсторонніми і виходять не з особистих пристрастей, симпатій чи антипатій, а із закону.