Як отримати юридичну адресу
Для того, щоб зареєструвати підприємство в Україні і почати діяльність, обов'язково необхідно подбати про юридичні адреси. В українських нормативно-правових актах не зафіксовано таке поняття, як юридична адреса.
У чинному Цивільному кодексі вживається термін «місцезнаходження юридичної особи», під яким слід розуміти місце здійснення фірмою діяльності, розміщення керівництва, ведення обліку і управління. У податковому законодавстві фігурує поняття «податкова адреса». Таким прийнято вважати адресу, яка вказана в Єдиному реєстрі.
Який адресу вибрати в якості юридичного
Юрадресою може виступати адреса, за якою:
- комерційна організація фактично здійснює діяльність, знаходиться офіс,
- виробничі приміщення;
- зареєстрований керівник;
- прописаний будь-який з засновників.
Будь-яке з перерахованих місць може бути зазначено в ЄДР як юридична адреса.
Що робити, якщо офіс не потрібен, а за місцем прописки зареєструватися немає можливості
В такому випадку ви можете купити або орендувати адресу для компанії. Цей крок досить вигідний, оскільки:
- власник бізнесу має можливість заощадити на утриманні приміщень;
- можна не побоюватися рейдерських захоплень;
- в разі переїзду немає необхідності проводити перереєстрацію.
З іншого боку, слід розуміти, що деякі організації надають в оренду масові адреси, за якими зареєстровано понад 50 компаній. Якщо контролюючі органи виявлять, що юрособа не веде діяльності за місцем реєстрації, компанії загрожує присвоєння податкових станів, відмова фіскальної служби приймати звітність в електронній формі. Крім того, існує ризик не отримати вчасно важливу кореспонденцію.
Тому доцільно звертатися до орендодавців, які надають послуги з секретарському і поштової обслуговування, гарантують підтримку зв'язку.
Як купити надійний юридична адреса
При укладанні договору оренди обов'язково підписуються:
- договори оренди (суборенди) і надання послуг;
- акт прийому-передачі приміщення.
Крім того, варто запитати у власника приміщення правовстановлюючі документи на нерухоме майно (або первинний орендний договір), реєстраційні документи організації-власника.
Якщо ви хочете зареєструвати компанію в Києві, але не маєте потребу в приміщенні і не маєте прописки в столиці, зверніться за реєстрацією юридичної адреси в компанію Barrister. Крім адреси в будь-якому з районів ви зможете замовити ряд додаткових послуг, від передачі поштової кореспонденції до можливості зустрічей з контрагентами, представниками контролюючих органів в реальному офісі.