Як зареєструвати юридичну адресу
Підприємцям, які вирішили відкрити фірму, слід подбати не тільки про вибір видів діяльності, зборі всіх необхідних документів, а й про юридичну адресу. Без нього компанія просто не зможе бути зареєстрована. Ця електронна адреса вноситься держреєстратором до Єдиного реєстру, по ньому здійснюються податкові перевірки, на нього ж приходить ділова кореспонденція.
Ідеальний варіант - збіг фактичного місця розміщення офісу, виробничих приміщень, ведення діяльності та офіційної адреси. Однак таке можливо не завжди. Про нюанси вибору і реєстрації юридичної адреси поговоримо далі.
Про поняття юридичної адреси
Як не дивно, але терміна, про який йде мова, в українському законодавстві немає. У Цивільному кодексі дається визначення місцезнаходження юридичної особи. Відповідно до статті 93 нормативно-правового акта під таким слід мати на увазі місце:
- розміщення офісу, здійснення комерційної діяльності;
- переважного знаходження керівництва компанії;
- здійснення управління та ведення обліку на підприємстві.
У Податковому кодексі розкривається поняття податкової адреси, яким прийнято вважати адресу, вказану в ЄДР. По ньому ж проводяться перевірки фіскальної служби.
Який юридична адреса вибрати для реєстрації підприємства
Законодавство України дає право реєструвати компанії:
- в комерційному або житловому приміщенні, що належить керівнику або одному з акціонерів;
- в орендованому об'єкті нерухомості (тільки нежитловий фонд);
- за місцем прописки директора, засновника.
Можливий також інший варіант - оренда юридичної адреси без фактичного надання приміщення. Він доречний у випадках, якщо:
- фізичний офіс не потрібен і немає сенсу оплачувати оренду;
- необхідно зареєструвати юридичну адресу в престижному районі (при цьому фактичну діяльність можна здійснювати на околиці, в передмісті);
- засновники зареєстровані не в тому населеному пункті, де планується ведення бізнесу.
Прийнявши рішення взяти юридичну адресу в оренду, варто розуміти, що його оформлення тільки «на папері» може мати ряд наслідків у вигляді підвищеної уваги з боку податківців, неможливості отримання важливої для підприємства кореспонденції. Тому вибирайте орендодавців, які гарантують постійний зв'язок, надають поштові та секретарські послуги, надають всі необхідні документи (договори оренди, надання послуг, акт прийому-передачі приміщення, правовстановлюючі документи на об'єкт нерухомості).
Якщо ви хочете зареєструвати бізнес в столиці, орендувати надійний юрадрес ви можете в компанії Barrister. На вибір - офіси в будь-якому районі Києва.