З якими нормативними актами слід ознайомитися перед тим, як зареєструвати ТОВ?
Незалежно від того, ви вирішили самостійно зареєструвати новий суб'єкт господарювання і в якості оптимальної організаційно-правової форми вибрали ТОВ, або хочете звернутися за допомогою до фахівців, на початковому етапі слід ознайомитися з рядом нормативних документів, що регламентують діяльність юридичних осіб в Україні.
До таких належать Господарський і Цивільний кодекси, Закони «Про господарські товариства», «Про товариства з обмеженою та додатковою відповідальністю», «Про державну реєстрацію , фізичних осіб - підприємців, юридичних осіб ».
Якщо господарська діяльність має на увазі отримання дозвільних документів, наприклад, ліцензії, додатково потрібно вивчити відповідні законодавчі акти.
В ході діяльності засновники постійно будуть вдаватися до вивчення нових законодавчих норм, що стосуються ведення бухгалтерського обліку, на налогообкладення, діловодства і т.п.
На які нормативні акти звернути увагу в першу чергу?
Щодо реєстрації та діяльності товариства з обмеженою відповідальністю Цивільний і Господарський кодекси можна назвати загальними законами.
Більш детальну інформацію слід вивчити в Законі «Про господарські товариства», де висвітлені наступні аспекти:
-
Загальні відомості про організаційно-правову форму суб'єкта господарювання.
-
Ключові особливості реєстрації.
-
Права і обов'язки засновників.
-
Відомості про керуючих органах.
-
Який статут вибрати - затверджений співзасновниками або модельний.
-
Порядок формування статутного капіталу.
-
Порядок відчуження частки.
-
Способи реорганізації ТОВ.
-
Порядок ліквідації підприємства.
-
Вимоги до найменування, юридичну адресу.
-
Вибір видів діяльності і т.п.
Розібратися у всіх юридичних тонкощах без професійної допомоги юристів досить складно, тому ми рекомендуємо звернутися в компанію Barrister.
Команда професіоналів допоможе вам не тільки відкрити ТОВ, але і вбереже вас від всіляких помилок, допоможе мінімізувати ризики і фінансові втрати, а також збереже ваше дорогоцінний час і сили.
Супутні нормативні акти, які регламентують діяльність ТОВ
Після реєстрації товариства з обмеженою відповідальністю і протягом всієї діяльності рекомендуємо заручитися професійною підтримкою юристів.
Крім перерахованих вище нормативних документів, буквально щодня доводиться стикатися з новими законами, постановами і постійно стежити за зміни чинного законодавства.
Діяльність товариств з обмеженою відповідальністю також регулюється:
-
Податковим кодексом;
-
кодексом законів про працю;
-
наказами, постановами міністерств, в т.ч. Кабінету Міністрів України;
-
іншими законами та підзаконними актами в залежності від виду економічної діяльності.