Коригування податкового кредиту та податкових зобов'язань у декларації з ПДВ
Коригування податкового кредиту та податкових зобов'язань у декларації з ПДВ на підставі розрахунку коригування.
Питань на цю тему виникає багато, а от норма ПКУ для відображення коригування податкового кредит та податкових зобов'язань удекларації з ПДВ - одна, встановлена п. 192.1 – 192.2 ст. 192 ПКУ. Розглянемо докладніше.
Якщо внаслідок перерахунку відбувається зменшення суми компенсації на користь постачальника, то:
- Постачальниквідповідно зменшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок. Але постачальник має право зменшити суму податкових зобов'язань лише після реєстрації в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
- Отримувач відповідно зменшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення коригування, а також збільшив податковий кредит у зв'язку з отриманням таких товарів/послуг.
Якщо внаслідок перерахунку відбувається збільшення суми компенсації на користь платника податку - постачальника, то:
- Постачальник відповідно збільшує суму податкових зобов'язань за результатами податкового періоду, протягом якого був проведений такий перерахунок.
- Отримувач відповідно збільшує суму податкового кредиту за результатами такого податкового періоду в разі, якщо він зареєстрований як платник податку на дату проведення перерахунку. Отримувач має право збільшити суму податкового кредиту лише після реєстрації постачальником в ЄРПН розрахунку коригування до податкової накладної.
Також не слід забувати, що результат перерахунку податкових зобов'язань і податкового кредиту постачальника та отримувача відображається у складі податкової декларації за звітний податковий період.