Мінфін затвердив форму розкриття структури власності юридичних осіб
Згідно з новими вимогами юридичні особи зобов'язані підтримувати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників і структуру власності в актуальному стані, оновлювати її та повідомляти державному реєстратору про зміни протягом 30 робочих днів із дня їх виникнення.
Мінфін розробив та видав наказ від 19 березня 2021 року № 163 «Про затвердження Положення про форму та зміст структури власності», зареєстрований Мін’юстом 08 червня 2021 року за № 768/36390.
Структура власності є офіційним документом, який з метою встановлення кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи має в обов’язковому порядку надаватись державному реєстратору.
Структура власності готується в довільній формі та є схематичним зображенням, на якому відображаються всі особи, які прямо чи опосередковано володіють юридичною особою самостійно чи спільно з іншими особами. У структурі власності потрібно зазначити розмір участі кожного з власників, а також вказати осіб, які незалежно від формального володіння мають можливість значного впливу на керівництво чи діяльність юридичної особи. Крім того, необхідно зазначати опис здійснення та характер вирішального впливу кінцевого бенефіціарного власника на діяльність юридичної особи.
Для юридичних осіб кінцевим бенефіціарним власником є фізична особа, яка здійснює вирішальний вплив на діяльність такої юридичної особи (в тому числі через ланцюг контролю/володіння).
Ознакою здійснення прямого чи опосередкованого вирішального впливу є безпосереднє володіння фізичною особою часткою у розмірі не менше 25% статутного капіталу або прав голосу юридичної особи.
Також передбачено обов'язок розкривати інформацію про кінцевих бенефіціарних власників під час державної реєстрації юридичної особи та під час проведення державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу через подання державному реєстратору додаткових документів, а саме:
– структури власності за формою та змістом, які визначено законодавством України;
– витягу, виписки чи іншого документа з торговельного, банківського, судового реєстру тощо, що підтверджує реєстрацію юридичної особи – нерезидента в країні її місцезнаходження в разі, якщо засновником юридичної особи є юридична особа – нерезидент;
– нотаріально засвідченої копії документа, що посвідчує особу, яка є кінцевим бенефіціарним власником юридичної особи, – для фізичної особи – нерезидента та, якщо такий документ оформлено без застосування засобів Єдиного державного демографічного реєстру, для фізичної особи – резидента.
Термін подачі інформації триватиме із 11 липня до 11 жовтня 2021 року.
За неподання або несвоєчасне подання державному реєстратору відомостей про кінцевого бенефіціарного власника юридичної особи передбачено адміністративну відповідальність у вигляді штрафу від однієї тисячі (17 тис. грн.) до трьох тисяч (51 тис. грн.) неоподатковуваних мінімумів доходів громадян. Відповідальність покладається на керівника юридичної особи.